• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

Як розпізнати, блокувати і знешкодити інформаційний фейк?Відповіді на це та інші запитання дали учасники засідання міжвідомчого круглого столу «Протидія фейкам в Україні як складова інформаційної безпеки держави» (Держкомтелерадіо, 20 травня 2021р.)

Убезпечити споживачів медіа продуктів від впливу спотвореної інформації, маніпулювання свідомістю можливо лише за умови істотного оновлення  технічних засобів – зазначив, Богдан Червак, перший заступник Голови Держкомтелерадіо України, відкриваючи засідання круглого столу. Адже досі є проблемним покриття відповідним сигналом території України, особливо ОРДЛО, а також Криму. Тож донесення інформації потребує додаткової координації зусиль держави та громадського сектора.

Директор Укртелерадіопресінституту Ярослав Літинський вітаючи учасників заходу, запросив відомства, які вони представляють, до активної співпраці з навчальним закладом. Адже Укртелерадіопресінститут успішно реалізує навчальний план з курсу медіа грамотності, протидії спотвореній інформації та маніпуляціям. Семінари і лекції з обговорюваної тематики користуються попитом серед працівників друкованих та електронних ЗМІ, а також соціальних мереж. Тож співпраця Укртелерадіопресінституту з відомствами, котрі ведуть боротьбу за інформаційну безпеку держави, має великий потенціал для досягнення спільної мети.

Директор Українського НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Андрій Свінцицький висловив думку про необхідність виробити в ході дискусії спільні рекомендації для подальшої співпраці, скоординувати дії в убезпеченні інформаційної сфери від маніпуляцій. 

Керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська зазначила: щойно створена структура планує зосередитися на стратегічних комунікаціях, просуванні позитивного вітчизняного наративу, а також адвокації Української держави в протидії дезінформації з боку РФ на міжнародній арені.

Позитивні новини про Україну, суспільно важлива інформація, проведення опитувань, – такі потреби в медіа продуктах мають мешканці східних регіонів та Криму. Про це, ґрунтуючись на соціологічних дослідження, розповів присутнім Олексій Тарабукін ‒ генеральний директор Директорату інформаційної політики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Дуже корисну інформацію про таємні темники пропагандистів ДНР та сутність нарад з медіа планування ДНР повідомив присутнім учасникам круглого столу координатор проекту «Інформаційний опір» Юрій Карін. Розуміння цих технологій надає можливість ефективно протидіяти і вживати превентивних заходів у боротьбі з фейками.

Під час дискусії виступили представники Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, журналісти та громадські активісти. Вони порушили проблеми виявлення, ідентифікації та знешкодження, спростування фальшивих повідомлень в інформаційному просторі держави. Також обговорили й необхідні заходи задля збільшення каналів, якими має доноситися до споживачів медіа продуктів достовірна інформація. Про це, зокрема, йшлося у виступах Дмитра Дубова (Національний інститут стратегічних досліджень), Юрія Ірхи – начальника науково-дослідного відділу Державного НДІ МВС України, кандидата юридичних наук, заслуженого юриста України, Оксани Бочек – к.ю.н, наукового співробітника Державного НДІ МВС України та інших учасників.

Рекомендації міжвідомчого круглого столу, організованого Українським НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ спільно з Укртелерадіопресінституту за участі Держкомтелерадіо, будуть надіслані органам, уповноваженим на протидію дезінформації. Модераторами заходу були викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту Володимир Полевий та співробітник ІСТЕ СБУ Олег Парфило.

Підписуйтесь на нас!