• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01054, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 4186

КУРС: «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ»

Навчальний курс для керівників, працівників прес-служб та відділів по роботі зі ЗМІ органів виконавчої влади.

У Сеульській декларації «Медійна грамотність для всіх і при загальній участі: боротьба з інфодемією» вказаний своєрідний шлях «прозріння», оздоровлення суспільства. Укртелерадіопресінститут, продовжуючи освітню діяльність у сфері медіа та інформації, яким Глобальні Цілі Сталого Розвитку ООН відводять ключову роль, започатковує однойменний навчальний курс, спрямований на формування медіа культури, створення і споживання відповідного контенту, розпізнання фейків, їхнього спростування.

Навчальний курс передбачає ознайомлення з масивом міжнародних та вітчизняних правових документів щодо дотримання засад свободи слова, високих журналістських стандартів, медіакультури, медіаграмотності.

Окремо визначено теоретичні і практичні заняття з логіки, розвитку критичного мислення, опанування методик розпізнавання дезінформації, фейків, маніпуляцій.

Впродовж багатьох років Україна стала ареною інформаційною війни та заручником  реалізації гібридних операцій. Нажаль, наша обізнаність в тому числі серед фахівців українських медіа часто дуже низька, і тому маніпуляції та фейки суттєво негативно впливають на наше життя, і також на розвиток країни. Тож, в Україні потреба протидії дезінформації для боротьби з маніпуляціями і фейками залишається дуже актуальною.

Нині, коли Україна і світ в цілому потерпають від пандемії COVID-19,  що вже забрала життя мільйонів людей, ужинок від спотворення інформації загрожує ще трагічнішими наслідками.

Відтак, наш оновлений навчальний курс має на меті долучитися до реалізації завдань з підвищення кваліфікації працівників, від рівня медійної культури яких великою мірою залежить життя людей, їхня безпека. Навчальний курс охоплює відповідну проблематику, насичений ексклюзивними науковими розробками,  практичними методиками виявлення і розпізнання спотворених фактів та інформації, аналітичними матеріалами, яскравими презентаціями.

Наш курс з медіаграмотності , присвячених саме викриттю фейкових вкидів, ознайомленню працівників ЗМІ з технологічними прийомами, піар ходами, гібридними інформаційними атаками, викликали великий інтерес учасників і користуються сталим попитом серед слухачів, працівників органів центральної виконавчої влади, ЗМІ, інших медійних ресурсів.

Доповнюючи і розвиваючи наявне міжнародне правове поле, в якому працюють ЗМІ, Сеульська декларація про медійну та інформаційну грамотність наголошує на актуальності розроблення національних і міжнародних стратегій, навчальних планів і робочих програм із розвитку медіа та інформаційної грамотності, які забезпечать навчання протягом усього життя для кожного покоління в цифрову епоху.

Виокремлено й потребу підтримки підвищення кваліфікації та навчання вже працюючих та майбутніх викладачів медійної та інформаційної грамотності, як у рамках дипломної , так і післядипломної освіти.

Задля забезпечення широкого кола бенефіціарів отримання знань з медіаграмотності форум, зокрема, закликав:

  • розширювати співпрацю між різними урядовими структурами, міністерствами, органами просвітницької діяльності серед виборців, міською владою, освітніми установами, регуляторами комунікацій, ЗМІ, бібліотеками та науково-дослідними установами з метою підвищення обізнаності та визнання медійної та інформаційної грамотності;
  • активно співпрацювати з ученими та академічними спільнотами для забезпечення політики медійної та інформаційної грамотності на урядовому, національному та місцевому рівнях; інтегрувати якісні, актуальні і своєчасні інформаційні ресурси в реалізацію дій, пов’язаних з медіа та інформаційною грамотністю.

Щодо приватного бізнесу, в тому числі телекомунікаційних компаній, ідеться про необхідність докласти зусиль у боротьбі з дезінформацією і створення медіа грамотних  спільнот у ЗМІ та інформації; виділити ресурси для інтеграції медіаграмотності у призначені для користувачів сервіси і стандартні робочі процедури, а також підвищити роль медіа та інформаційної грамотності в захисті від дезінфодемії COVID-19.

Власне, навчальний план із зазначеного курсу відповідає тезам Сеульської декларації, ґрунтується на вітчизняному та зарубіжному досвіді дотримання стандартів медійної культури. Його реалізацію забезпечують потужний викладацький склад Укртелерадіопресінституту, а також належна технічна база.

Запрошуємо охочих опанувати мистецтво і культуру медіаграмотності, практичні навички виявлення, розпізнавання та спростування дезінформації, набути знань, які допоможуть орієнтуватися в інформаційних потоках і робити правильні висновки.

Місце проведення навчання: Укртелерадіопресінститут, вул. Б. Хмельницького, 46    (станція метро «Університет»).

По закінченню курсу – сертифікат державного зразка.

Більш детальна інформація за телефонами: (044) 234 35 52;

(044) 234 41 86.

Чекаємо Ваших заявок на e-mail: secretar@utrpi.org.ua

або через нашу сторінку в facebook: https://www.facebook.com/utrpi.org.ua

Підписуйтесь на нас!