• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

Курс: “Телевізійний оператор”

Кущ Віктор Андрійович, майстер курсу телеоператорів

Співавтор 11 художніх і понад 60-ти документальних фільмів

Основною метою навчального курсу «Телевізійний оператор» є ознайомлення зі специфікою операторської роботи на телебаченні.

Професія “телеоператор”- це поєднання творчих і технічних знань. Завдання курсу – вивчення нових, сучасних зразків відеотехніки, а також вивчення різноманітних можливостей, які використовують оператори для творення екранного образу. Тому курс розпочинаємо з вивчення законів побудови зображення і його виразних засобів: композиції кадру, ракурсу, позитивної побудови з одного боку, та вивчення фотографії як технічного процесу – з іншого…

Другий етап курсу – теорія і практика кінооператорського мистецтва; історія образотворчого мистецтва; історія національного і світового кінематографа; технологія фільмовиробництва; методи кіноосвітлення і кінокомпозиції, всі види комбінованих і спеціальних кінозйомок – кольорознавство, експонометрія; технологія обробки плівки; основні типи кінознімальної апаратури; засоби операторського транспорту, допоміжна техніка; чинні державні стандарти і технічні умови; найновітніші досягнення національної і світової кінотехніки; правила експлуатації, транспортування і зберігання кінознімальної апаратури та оптики; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Майстер курсу телеоператорів – Юрій Андрійович Федоров, заслужений працівник культури України

Сучасне телебачення багатожанрове: інтерв’ю, репортаж, прес-конференція, ток-шоу, концерт, вистава, спортивна програма, відеокліп, студійна передача – це лише неповний перелік жанрів телебачення, а кожний жанр, як відомо, потребує доцільного використання тих чи інших засобів телетехніки, тому основною метою навчального курсу є вивчення слухачами можливостей сучасної відеотехніки.

В жанрі портрета: постановочний портрет, знятий з використанням освітлювальних приладів, і портрет документальний, знятий в реальній обстановці при природному освітленні. В портреті, крім подоби зображення з оригіналом, має бути виявлено характер, психологічну сутність і стан людини. В цих знімках слухач також має продемонструвати своє вміння виявити об’ємно-пластичну форму обличчя і фігури та домогтися завершеного образного вирішення кадру за допомогою вибору точки зйомки, крупності плану, характеру світлового малюнка, композиційного вирішення.

Натюрморт – знімки, змістом яких є предметні композиції. Вони складаються з аксесуарів праці, побуту, прикладних мистецтв. Темами можуть бути, наприклад, «Ранок», «Весна», «В хімічній лабораторії» тощо. В таких роботах слухач демонструє своє розуміння композиції кадру, світло-тонального вирішення зображення, вміння передавати форму й просторове розташування предметів, їхню фактуру і пластику.

Фотоетюд. Зазвичай виконується в жанрі пейзажу. Пейзаж може бути сільським, міським, індустріальним, у нього можуть бути включені елементи архітектури. У фотоетюдах відшукується візуально-живописне рішення, яке розкриває стан природи, характерні сторони дійсності,

Репортажні й жанрові знімки мають показати, як слухач вибирає тему й сюжет, чим виявляє своє розуміння навколишньої дійсності, одночасно демонструючи прийоми відтворення подій на знімку – вибір моменту в розвитку подій, точки зйомки, крупності плану, малюнка тощо. Матеріалом для таких знімків можуть стати значні суспільні події, виробниче життя підприємства, праця й відпочинок людей.

Навчання: жовтень – триває набір

Ціна – 3810 грн./міс. (термін навчання – 3 міс.), 11430 грн./курс

Детальнішу інформацію про умови навчання дивіться тут

Зареєструватись на курс:«Телевізійний оператор» Ви можете тут.

Випускникам надаємо сертифікат державного зразка.

Підписуйтесь на нас!