• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ІНДИКАТОРИ ПРАВДИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ КАМПАНІЙ6 червня 2022 року Укртелерадіопресінститут спільно з Національною академією СБУ розпочав онлайн-курс для фахівців Національної академії СБУ.

Тема «Медіаграмотність: як не стати заручником російських інформаційних кампаній в умовах війни».

Онлайн заняття навчального курсу у ZOOM проводить медіа-тренер, завідувач відділення Укртелерадіопресінституту – Денис Замрій.

Слухачі курсу мають змогу ознайомитися з механізмами створення і поширення інформації, визначення  рівнів інформованості суспільства, владних структур, державних діячів з розвитком інформації і пропаганди в історичному аспекті, трансформацій у цій сфері. Адже інформаційне суспільство, в якому ми нині перебуваємо, надає нам практично безмежні можливості отримання медіа продуктів. Це, звісно, добре, але саме доступність впливу електронних ЗМІ, соціальних мереж на світосприйняття споживача інформації і використовується пропагандистами – маніпуляторами у цілях дестабілізації суспільства загалом.

Тож для того, щоб розрізняти новини, події, реальні чи вигадані, викладені в повідомленні факти, виправдані чи перекручені оціночні судження, експертні висновки, запропоновані увазі аудиторії, якою є мета їхнього донесення,   необхідно знати, як працює сучасна пропаганда. Цьому аспекту створення і застосування медіа продукту медіа-тренер Денис Замрій присвятив значну частину лекції, яку додатково супроводжував, інформативно насиченою презентацією.

Слухачі фактично отримали покрокову техніку розпізнавання пасток сучасної пропаганди, на прикладах фактажу всім відомих гучних подій, що сталися у світі й на території України за участі російських окупаційних військ, Денис Замрій демонструє як формуються пропагандистські вкиди і яка їхня мета, як працює на спотворення інформації великий масив новин, що таке «білий шум» і навіщо його застосовують. У цьому контексті знань важливо навчитися розрізняти, що таке новини і що таке події, як створити ланцюжок подій, щоб дійти висновку про правдивість інформації чи дезінформацію, перекручення.

Надалі, слухачі навчального курсу, детальніше ознайомляться з алгоритмами роботи соцмереж Facebook, YouTube, Instagram, Telegrаm. Усі ці знання і навички надзвичайно важливі для розвитку критичного мислення, тверезої оцінки дійсності, безпеки кожного. Адже українське суспільство на собі зазнало страшних наслідків тривалої ворожої маніпуляції свідомістю, яка стала підготовкою росії до спочатку окупації окремих районів Донецької і Луганської областей, а також Криму, а нині й повномасштабної війни проти всієї України. Слово є зброєю. Віртуальною, але, як виявилося, вбивчою. Ми вчимо не втрапити в пастку і не стати заручником. Тримаймо стрій!

Підписуйтесь на нас!