• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

СЕМІНАР УКРАЇНА — НАТО. РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР.Семінар Україна—НАТО. Регіональний вимір.

Сьогодні ,11 червня, Укртелерадіопресінститут  і  ГО «Центр розвитку Медіафорум» спільно з Представництвом НАТО в Україні розпочали триденний семінар з тематики відносин та співпраці  «Україна—НАТО. Регіональний вимір».              

У вітальному слові до учасників семінару директор Укртелерадіопресінституту Ярослав Літинський відзначив ефективність семінарів цієї тематики, зокрема, результатів торішнього медіа конкурсу з висвітлення питань співпраці нашої країни з Північноатлантичним альянсом. Четверо переможців торішнього конкурсу відвідали Штаб квартиру НАТО в Брюсселі. Ярослав Літинський закликав учасників семінару і весь журналістський загал до участі в конкурсі. Нинішній семінар, на якому є можливість отримати нову інформацію з обговорюваної тематики, а також теми для медіа розвідок , досліджень і цікавих публікацій, є справді дієвою практичною допомогою в онлайн режимі .

 Великий інтерес аудиторії і справді шквал запитань викликав виступ на семінарі  і презентація «Відносини Україна – НАТО»БАРБОРИ  МАРОНКОВОЇ, Директора  Центру інформації та документації НАТО в Україні. Вона презентувала всю історії співпраці України з Північноатлантичним альянсом, виклала  основоположні  пункти Варшавського договору щодо членства . Звісно, аудиторію цікавило кілька актуальних питань, зокрема, щодо того, чому , наприклад, Румунію та Албанію приймають до НАТО , а Україну ні, а також чи може стати на заваді вступу до Альянсу порушена суверенність держави України. Відповіді на ці практичні запитання , підкреслила пані Барбора Маронкова, містяться в самому Варшавському договорі. А також зазначила, що рішення в Альянсі  приймаються консенсусом, тобто за вступ тієї чи іншої країни мають проголосувати всі 30 держав.  Порушений суверенітет не може стати Україні на заваді до вступу до НАТО.  А от зміни курсу , котрі  Україна  демонструвала кілька разів протягом часу, відколи в 1991 році вступила до Ради Північноатлантичного співробітництва, справили свій негативний вплив.

Богдан Червак, перший заступник  Голови Державного комітету  телебачення і радіомовлення висловив подяку пані Барборі Моранковій за цікаву доповідь і зазначив , що в ній чітко простежується . Йдеться не лише про інформаційний контент, а зроблено важливі акценти щодо співпраці і членства України в НАТО. Богдан Червак зазначив, що регіональні ЗМІ, які беруть активну участь в семінарі, журналістський загал мають  достукуватися до умів і сердець українців, щоб в різних регіонах держави сприйняття НАТО як стратегічного партнера ставало дедалі усвідомленішим.

А от про конкретні переваги  такого партнерства  учасники семінару мали змогу  переконатися  з  доповіді  на тему «Україна – НАТО – ЄС співпраця в сфері безпеки», з якою виступив ВІТАЛІЙ МАРТИНЮК, директор міжнародних програм Центру глобалістики «Стратегія XXI».

     Практичні навички ефективної роботи в соціальних мережах з просування власних публікацій   виклав заступник директора Укртелерадіопресінституту Денис Замрій  в доповіді на тему «Безпека соціальних мереж. Монетизація присутності у соціальних мережах».

Модератор семінару завідувачка віддулу- викладачка вищої категорії Укртелерадіопресінституту  Марія Дмитрієва подякувала спікерам і учасникам заходу за активність, повідомила, що всі сьогоднішні  презентації буде розіслано учасникам. Нагадала, що семінар  триватим і завтра, 12 червня. 

Світлана Писаренко, заслужений журналіст України, учасниця семінару, викладачка вищої категорії.

Підписуйтесь на нас!