• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01054, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 4186

Семінар у Запоріжжі: “Співробітництво Україна – НАТО. Регіональний вимір”



Сьогодні, 4 вересня 2020, Центр НАТО в Україні, Держтелерадіо, Укртелерадіопресінститут, ГО «Медіафорум» та Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України організували і проводять  в м. Запоріжжі семінар «Співробітництво Україна—НАТО. Регіональний вимір» для працівників ЗМІ.

Модератори заходу – заступник директора Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України Сергій Тихонов та  голова Запорізької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко привітали присутніх , окреслили мету й завдання зібрання, запросили взяти участь у конкурсі на краще висвітлення в ЗМІ тематики співробітництва України з Північноатлантичним альянсом.

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбара Маронкова взяла участь у семінарі скайп-включенням. Вона ознайомила загал з історією взаємин України з НАТО, розвитком співпраці, конкретними її результатами. Зокрема йшлося про діяльність Комісії Україна – НАТО, напрацювання необхідних для подальшого поглиблення і розширення співпраці документів. Адже нещодавнє долучення України до Програми розширених можливостей потребує відповідної регламентної документації. Учасники семінару мали можливість поставити спікерці актуальні запитання й отримати відповіді щодо ,скажімо, реальних перспектив приєднання України до Варшавського договору, допомоги альянсу в стримуванні агресії Росії  на Сході України, а також деокупації Криму.

Медіа спільноту зацікавив і виступ директорки програм Центру інформації та документації НАТО Світлани Ротаєнко, яка також вийшла на скайп зв’язок і докладно ознайомила учасників семінару з невійськовими проектами НАТО в Україні. Спікерка запросила журналістів  до співпраці, участі в запропонованих Центром НАТО соціальних, наукових , освітніх, медійних програмах, про які йдеться на сайті Центру. Адже є реальна можливість скористатися такою необхідною нині підтримкою альянсу й отримати відповідні гранти.

А що  медіа справді потребують її, йшлося у виступі керівника Центру стратегічних досліджень Павла Жовніренка, який розкрив тему:  «Інформаційна війна: значення,форми та методи».

Керівник Центру глобалістики «Стратегія ХХ1» Павло Лакійчук зосередив увагу слухачів на темі : «Україна – НАТО: співпраця в сфері безпеки».

 «Що таке НАТО — витоки та еволюція організації» — такою є тема розлогої презентації, з якою виступив віце-президент ГО «Атлантична Рада України», заступник голови Громадської ліги  Україна—НАТО, викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту Олег Кокошинський. Він виклав не лише засадничі принципи та ідеї Вашингтонського договору 1949 року, а й переконливо показав логіку діяльності альянсу.

Після перерви слухачі взяли участь у стратегічній грі, запропонованій організаторами. І отримали відповідь на запитання: «Як працює стаття 5 Північноатлантичного договору?». Тобто йшлося про актуальний принцип колективної оборони. Тобто збройний напад на одну або кількох Сторін договору в Європі чи Північній Америці вважатиметься збройним нападом на них усіх. Відповідною буде й допомога держав – учасниць договору.

 Цю частину форуму також провів Олег Кокошинський.

На завершення учасники семінару отримали сертифікати про тренінг з означеної теми заходу.

Підписуйтесь на нас!