• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01054, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 4186

Семінар «Співпраця Україна—НАТО.Регіональний вимір». День третій



Сьогодні, 13 червня, Укртелерадіопресінститут і ГО «Центр розвитку Медіафорум» спільно з Центром документації та інформації НАТО в Україні завершують триденний семінар «Співпраця Україна—НАТО. Регіональний вимір». Примітно, що саме в ці дні, коли Директорка   Центру документації та інформації НАТО Барбора Маронкова та  директорка програм цього ж Центру Світлана Ротаєнко презентували  учасникам семінару матеріали про результати співпраці у безпековій сфері, наша держава стала членом Програми розширених можливостей. І хоча цей статус не впливає, як зазначають в прес-службі Альянсу, на рішення щодо членства в НАТО, Україна отримає вигоду від індивідуальних можливостей, зокрема, розширений доступ до програм  і вправ із взаємодії, а також ширший обмін інформацією.

Реальні результати такої партнерської взаємодії держав Північноатлантичного альянсу, а також країн кандидатів  презентував учасникам семінару Віце—президент ГО «Атлантична Рада України», заступник голови Громадської ліги Україна – НАТО, викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту Олег Кокошинський. У доповіді «Що таке НАТО – витоки та еволюція організації» спікер виклав не лише засадничі принципи  та ідеї Вашингтонського договору  від 4 квітня 1949 року, а й на конкретних прикладах показав, як і чому держви-члени Альянсу втілювали і втілюють їх в життя.

Лекцію-презентацію, з якою виступив Олег Кокошинський, одержать усі учасники заходу.

Про досвід країн Альянсу саме в інформаційній сфері йшлося в доповіді медіа-експерта, кандидата наук з соціальних комунікацій, викладача Укртелерадіопресінституту Олега Джолоса на тему : «Інформаційна та медійна грамотність громадян як запорука демократичного розвитку та повернення довіри до ЗМІ».

Зазначивши, що нині одним з найголовніших безпекових ресурсів є інтелект, культура, інформаційний та кібер простір, спікер проаналізував закономірності споживання інформації в Україні та її вплив на соціум, його довіру до державних інституцій та лідерів думок.  Як виявилося, що в споживачів інформації трансформувався рівень довіри до джерел інформації, і як наслідок найбільшу довіру мають соціальні мережі. Спотворення інформації, її неправдивість, відсутність гарантії якості – все це призвело до втрати довіри до медіа. Як же повернути її ? Про це також ішлося в презентації Олега Джолоса.

У цьому ж контексті актуальним був виступ голови правління Центру стратегічних досліджень Павла Жовніренка «Інформаційні фейки, методика їх виявлення». Від тестового прикладу помилки в інформації до закамуфльованих інформаційних фейків, методів так званої бойової пропаганди проаналізував спікер і показав їхній вплив на соціум, економіку , політику, інформаційні війни.

На завершення семінару заступник директора Укртелерадіопресінституту заслужений журналіст України Сергій Тихонов закликав брати участь у конкурсах на краще висвітлення тематики співпраці України з НАТО. Модератор семінару заступник директора Укртелерадіопресінституту Денис Замрій повідомив, що всі презентації буде надіслано учасникам семінару.

Світлана Писаренко, заслужений журналіст України, викладачка вищої категорії Укртелерадіопресінституту, учасниця семінару.

Підписуйтесь на нас!