• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01054, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 4186

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ В ПІДГОТОВЦІ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ В УМОВАХ ВІЙНИ18 листопада 2022 року Укртелерадіопресінститут провів онлайн-тренінг на тему «Критичне мислення в підготовці інформаційних матеріалів в умовах війни» для працівників ЗМІ, прес-служб силових структур, підрозділів зв’язків зі ЗМІ центральних органів виконавчої влади.

У ході семінару, медіа-тренер Віталій Крикун, викладач вищої категорії відділення сучасних інформаційних технологій та медіаграмотності у сфері ЗМІ Укртелерадіопресінституту, доцент кафедри логіки Київського національного університету імені Т. Шевченка, ознайомив слухачів із специфікою маніпуляційних прийомів, котрі застосовують у гібридній війні ворожі пропагандистські сили для досягнення відповідного впливу на населення. Якою є інформаційна складова гібридної війни в її структурі, власне, що нині розуміють під словосполученням «гібридна війна».

Йшлося також про такі поняття, як «істина» /«хиба», «правда»/ «неправда», «постправда», що є засобами ефективного інформаційного впливу. Чи можна розрізнити їх на практиці?

Як напрацювати навички критичного мислення та його сутність – ця практична частина семінару також зацікавила слухачів, адже щодня вони опрацьовують великі потоки інформації.

Віталій Крикун приділив особливу увагу аудиторії  значенню емоційної мови в маніпулятивній практиці. На конкретних прикладах продемонстрував слухачам дію емоційної мови. Аудиторія також мала змогу оцінити реальні реакції «емоційного мозку» та «емоційного інтелекту». Медіа-тренер навів цікаві приклади маніпулятивних прийомів та їхнє застосування в інформаційній сфері.

Підписуйтесь на нас!