• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01054, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 4186

КОМУНІКАЦІЇ У СФЕРІ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ
24 січня 2023 року в Укртелерадіопресінституті за підтримки та участі Міністерства культури та інформаційної політики України і Держкомтелерадіо стартував навчальний курс за загальною короткостроковою програмою «Комунікації у сфері гендерної рівності як компонента євроінтеграційних процесів в Україні».

Слухачі – працівники Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України та для працівників Управління комунікації Національної поліції України.

Вітаючи учасників заходу, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко відзначив актуальність навчального курсу. Нині, в Україні, на виконання розробленої Концепції комунікації гендерної рівності найближчим часом уряд має схвалити  відповідний план заходів з її реалізації. Ці документи є одними з визначальних в євроінтеграційному процесі. А вже у березні нинішнього року делегація від України братиме участь у Нью-Йорку в щорічному форумі Комісії ООН зі становища жінок.  

 Від імені Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, виконувач обов’язків директора інституту Гліб Головченко подякував працівникам Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України за незламність у роботі: «Ми маємо віддячити за те, що сьогодні один з найвищих рівнів довіри до правоохоронних органів і це Ваша робота. Ваші підрозділи першими приїжджаєте на виклик. Ви на передньому краю боротьби! Фактично Вашими очима країна бачить все, що відбувається! Ми пишаємося Вами, що навіть під час війни ви навчаєтесь! І обрали саме наш інститут! Разом до Перемоги! Слава Україні».

Викладачем курсу є Марія Дмитрієва, заступниця завідувача відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців з реалізації державних програм Укртелерадіопресінституту, національна експертка з гендерних питань

На першому занятті пані Марія з’ясувала рівень обізнаності слухачів з означеною тематикою курсу, а також тим, які саме знання та навички вони  хотіли б одержати в ході навчання. Адже щоб відповісти на запит слухачів щодо гендерної комунікації і спрямовано навчальний курс, запропонований Укртелерадіопресінститутом.

Слухачі ознайомилися з базовими поняттями гендерної теорії, а також міжнародними документами в цій галузі прав людини, засадничими принципами Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) тощо. Тему сексизму і мізогінії, насильства проти жінок, пов’язаного зі збройним конфліктом, Марія Дмитрієва розкрила на прикладах порушення прав людини в різних країнах.  

Підписуйтесь на нас!