• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

ІМУНІТЕТ ПРОТИ ФЕЙКІВ, ДЕЗИ І БРЕХНІ28 січня 2021 року, Укртелерадіопресінститут за підтримки Держкомтелерадіо провів  онлайн семінар для журналістів роздержавлених друкованих ЗМІ м. Суми, Сумської, Львівської та Полтавської областей.

 Його актуальна тема  «Медіаграмотність: «Сеульська декларація щодо медійної та інформаційної грамотності для всіх і при загальній участі: захист від дезінфодемії», а також можливість завдяки додатку ZOOM узяти участь у семінарі колегам і з інших регіонів зібрали доволі численну зацікавлену в тренінгу аудиторію  слухачів.

Модератор семінару заступник директора Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України Сергій Тихонов .

Викладач відділення інформаційних технологій та медіа грамотності у сфері ЗМІ  Укртелерадіопресінституту Денис Замрій   зосередив увагу учасників на навчальних програмах з підвищення кваліфікації для працівників реформованих друкованих ЗМІ, а також інших регіональних медіа на тему «Засоби боротьби з фейками та маніпуляціями в соціальних мережах»; створення конкурентного контенту; засвоєння навичок і знань із застосування сучасних інструментів для роботи в соціальних мережах з метою монетизації діяльності медіа. Денис Замрій покроково виклав схему створення медіа імперії , яка має на меті залучення якомога ширшої аудиторії, використання можливостей  Інтернет мережі для заробляння коштів. Адже нині, за словами досвідченого медіа тренера, саме Всесвітнє павутиння дедалі впевненіше відвойовує аудиторію навіть у телебачення.

 Валентин Бугрим, викладач відділення сучасних інформаційних технологій та медіа грамотності у сфері ЗМІ Укртелерадіопресінституту ознайомив учасників заходу з основними засадами Сеульської декларації як програмою дій з підвищення медіа грамотності. З ініціативи ЮНЕСКО, за сприяння Альянсу цивілізацій ООН, а також за участі Міжнародної університетської мережі з медійної та інформаційної грамотності й міжкультурного діалогу 2012-го року започатковано відповідний Всесвітній тиждень медіа грамотності. Крайній раз його проводили в Сеулі в жовтні 2020-го року. А в листопаді того ж року було оприлюднено  підсумковий документ форуму – декларацію. Тож, тема нашого семінару була, власне, гаслом вказаного міжнародного заходу. Його учасники задекларували головні підвалини для активації міжкультурного діалогу: інформаційна грамотність – уміння знаходити, аналізувати, використовувати інформацію; медіа грамотність – уміння отримувати доступ до медіа, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічна, цифрова грамотність – уміння користуватися сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей.

Власне, семінар Укртелерадіопресінституту  і загалом наші навчальні програми є яскравим прикладом вдалої реалізації  цих надзвичайно важливих компетенцій у сучасному інформаційному світі, враженому, на жаль, пандемією COVID-19. Адже наші медіа тренери навчають, як виробити імунітет проти дезінфодемії, здатної ввести в оману людство, країни, держави, просто людину, а, відтак, завдати непоправної шкоди цивілізації.

 Валентин Бугрим проаналізував і наявні два законопроекти «Про медіа», розгляд яких у Верховній Раді  планується вже в лютому нинішнього року. Спікер констатував, що вказані  проекти закону навіть не містять відповідної, застосовуваної в міжнародних галузевих документах  термінології. А вона, за умов постійних масованих атак реальної гібридної війни в інформаційні сфері,була б доречною в законодавстві України. Як і відповідальність за дезінформацію, маніпуляції, дезінфодемію. Адже, скажімо, за торішніми даними соціологів , лише  три відсотки населення України справді розпізнають фейки, а 56 відсотків вважають, що розпізнають їх. Відтак, перебування суспільства у спотвореному сприйнятті реальності ,безумовно, є загрозою для його безпеки , безпеки кожної людини.

Укртелерадіопресінститут надає слухачам  відповідні знання з опанування навиками розпізнавання дезінформації, спростування неправдивих фактів, оздоровлення медіа простору, утвердження високої медійної культури.

Усі учасники навчального семінару одержали матеріали  заходу на електронну пошту.

Підписуйтесь на нас!