• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону (044) 234 3552

ЯК ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІЙНИМ РИЗИКАМЯК ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІЙНИМ РИЗИКАМ

Навчальний семінар на тему «Актуальні питання протидії корупційним ризикам у сфері публічних закупівель», організований  Укртелерадіопресінститутом  31 жовтня, вступним словом відкрив Заступник Голови Держкомтелерадіо Микола Білоус.

Учасників заходу представив т.в.о. директора Укртелерадіопресінституту заслужений журналіст України Сергій Тихонов.

Семінар зібрав численну аудиторію слухачів, зацікавлених у підвищенні кваліфікації  проведення тендерів. Адже часом виникають ситуації, вийти з яких, не порушуючи законодавства, не просто. Необхідна допомога досвідчених фахівців.

Тож із великим інтересом слухачі сприйняли виступ-презентацію заступника директора департаменту регулювання публічних закупівель – начальника відділу публічних закупівель Мінекономрозвитку Наталі Шимко. Наталя Миколаївна ознайомила присутніх з новелами, які містяться у  законопроекті  змін до тендерного законодавства, внесеного до парламенту Президентом України. До цього документа увійшов масив урядових пропозицій, а також новації, запропоновані адміністрацією глави держави. Йдеться, насамперед , про введення оплачуваних скарг у розмірі 1,5 відсотка від очікуваної вартості закупівлі, а також персональної відповідальності керівників-замовників щодо виконання рішення органу оскарження. Досі Кодексом адміністративних правопорушень не передбачено жодної відповідальності щодо не виконання рішення органу оскарження. Натомість пропонується стягувати з порушників, особисто керівників–замовників, від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законопроектом також передбачено надати учасникам закупівель один робочий день для подання, у разі потреби, необхідних додаткових документів, скажімо довідок з податкової чи поліції.

Наталя Шимко також детально зосередилася на питаннях допорогових закупівель. Слухачам цікаво було дізнатися про перспективи запровадження і майбутню діяльність централізованих закупівельних організацій, механізми функціонування штучного інтелекту в ході виявлення порушень правил тендерних закупівель і примушування замовників та учасників виправити допущені помилки. Слухачі одержали вичерпні відповіді на запитання, які мали змогу поставити лектору, а також дискутували щодо різноманітних трактувань законодавства, обговорювали актуальні практичні ситуації.

Головний спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення розгляду скарг Департаменту з питань оскаржень рішень у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України Дарина Щеплотська загострила увагу слухачів на проблематиці оскаржень тендерних процедур в системі АМКУ.

У дискусійній панелі взяли участь  досвідчені фахівці, експерти у  сфері публічних закупівель Юрій Біловус, Юрій Жуков, Євген Євтушенко. Вони надали слухачам практичні поради з питань підготовки технічної документації для проведення тендерних закупівель.  Цікаві і повчальні факти навів у своєму виступі-презентації кандидат юридичних наук, головний редактор журналу «Бізнес» Володимир Полевий. Розкриваючи тему «Громадський контроль як елемент системи запобігання проявам корупції у сфері закупівель» , юрист-журналіст поділився досвідом застосування законодавчого поля для проведення антикорупційних розслідувань у сфері публічних закупівель, ознайомив присутніх з електронною базою, завдяки якій громадські активісти можуть «накопати» чимало цікавих фактів для виведення корупціонерів на чисту воду.

Та, власне, тему «Виявлення та запобігання корупційним проявам у сфері публічних закупівель правоохоронними органами України» грунтовно розкрили з цифрами і фактами в руках експерт, кандидат юридичних наук Юрій Луценко та співробітник Інституту судово-технічних експертиз СБУ, кандидат юридичних наук Олег Парфило.

 

Учасники навчального семінару одержали сертифікати про успішне засвоєння програми семінару.

 

Світлана Писаренко, заслужений журналіст України,

викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту, модератор семінару.

Підписуйтесь на нас!