• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону +38 (044) 234 3552;

Семінар Співробітництво Україна – НАТО. Регіональний вимір. День другийСьогодні, 12 червня, Укртелерадіопресінститут і ГО «Центр розвитку Медіафорум» разом з Представництвом НАТО в Україні продовжили роботу триденного  онлайн семінару «Україна – НАТО. Регіональний вимір».

Директорка Програм Центру інформації та документації НАТО в Україні Світлана Ротаєнко детально розкрила тему «Невійськова підтримка НАТО процесів реформування в Україні», розповіла про різноманітні інструменти партнерства та механізми співпраці. Зокрема, презентувала програму НАТО «Наука заради миру і безпеки». Її ключовими пріоритетами є тематика безпеки, наприклад, боротьба з надзвичайними ситуаціями, а також запобігання кризам, розв»язання людських та соціальних проблем.

Спікерка докладно розповіла про грантовий механізм програми НАТО «Наука заради миру». Ним  передбачається реалізація багаторічних проектів,  а також функціонування передових освітніх інститутів, курсів підвищення кваліфікації, передових дослідницьких семінарів. Світлана Ротаєнко відзначила, що нині Україна є найбільшим отримувачем грантів НАТО, співпрацюючи в  43 спільних проектах. Серед найуспішніших  вона назвала проект щодо виявлення вибухівки і вибухових пристроїв, профінансований 11 країнами, а також комплекс заходів з попередження повеней на річці Прип»ять, спільний для Білорусі, України і Словаччини. Досі успішно  працює започаткований 2016-го року проект  щодо очищення об’єктів і грунтів, налагодження  виробництва біопалива з цієї біомаси-забруднювача.

Ефективно працює й програма професійного розвитку для України,зокрема проекти для державних службовців, в якій щороку беруть участь 150 осіб, перепідготовка та переорієнтації військовослужбовців, вона має більше 10 тисяч випускників з усіх областей України. Програма підтримки військовослужбовців, трастові фонди.

Світлана Ротаєнко запросила учасників семінару до співпраці з Центром документації та інформації НАТО і для отримання необхідного контенту, і для участі  в грантах НАТО.

Марія Дмитрієва, національна експертка з гендерних питань розкрила тему «Україна –НАТО—ЄС : співпраця в сфері безпеки. Резолюція Ради Безпеки ООН 13 25 в діяльності НАТО і в Україні». Спікерка навела приклади ефективної участі жінок і дівчат  під час конфліктів у світі, пояснила  наскільки актуальною є ця тема для України, яка має чималу кількість проблем через агресію Росії в Україні. Марія Дмитрієва акцентувала увагу на тому, що нині в Україні готується звіт з виконання Національного плану дій щодо Резолюції Ради Безпеки ООН 13-25, а також укладання нового плану дій. Всі ці актуальні теми можуть стати прерогативою регіональних ЗМІ і водночас допомогти у фінансуванні ЗМІ.

Про наратив  НАТО в Україні і зокрема на сході держави, приміром, на Харківщині   повів мову головний редактор журналу «Бізнес» Володимир Полевий. Він зазначив, що контент ЗМІ великою мірою залежить від уподобань їхніх власників,а відтак і  рівня фінансування. Спікер порадив учасникам семінару звертатися до Центру документації та інформації НАТО, щоб спробувати зарадити своїм виданням донорськими коштами.

Медіа-експертка Лілія Кавецька поділилася практичним досвідом техніки укладання та презентації проектів у сфері ЗМІ для представлення фінансовим донорам.

Світлана Писаренко, заслужений журналіст України, викладачка вищої категорії Укртелерадіопресінституту, учасниця семінару.

Підписуйтесь на нас!