• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону (044) 234 3552

«І розіллється знов медами..» – презентація книги Максима Рильського18 квітня 2019 року у Національному музеї літератури України відбудется презентація книги  Максима Рильського «І розіллється знов медами..».

Цим рядком з героїчної поеми Максима Рильського «Слово про рідну матір», написаної в трагічний 1941-рік,  названо книжку його прози й публіцистики.  Скільки віри, оптимізму, мужності , любові в  кожному  слові поеми!

Максим Тадейович Рильський – прозаїк і публіцист. Саме ці грані його справді невичерпного  таланту  зібрані  у творах   книжки.  Починаючи від ранніх ідилій, фантазій, оповідань 16-18-річного юнака, надрукованих в часописі «Українська хата» до майже чотирьохрічного циклу публікацій початку 60-х  в газеті «Вечірній Київ» –  неповторного спілкування  класика  з читачами  в популярному  на той час виданні. На теми, що хвилювали суспільство, в усьому розмаїтті жанрів – репортажів  та новел, філософських роздумів та інтерв»ю, нарисів та газетних анкет .

М.Т.Рильський виявив себе справжнім літописцем епохи,  вибагливим і невтомним репортером. В одній  збірці –  полум’ яний  заклик  душі  в перший рік війни – «любити й перемагати!», а через кілька сторінок –  земні проблеми пасажирів приміського потягу.

Читаєш – і в багатьох випадках сягаєш в наше сьогодення!  Зайвий раз переконуєшся в пророцтві  Максима Тадейовича «Великі поети – завжди сучасники». Додамо – стосовно М.Т.Рильського  –  не тільки поети.    Тому народилася думка  післямови , розділу «Розмови  з Максимом  Рильським  в ХХI -му столітті». Недаремно классика сьогодні називають першим українським блогером.

Світоч нашої культури  завжди перебував у вирі  життя, серед людей, яких любив пристрасно і щиро. Переконує в цьому й  невеликий за обсягом епістолярний розділ.

При  упорядкуванні збірки  використано  20-и томне видання М.Т. Рильського ( Київ. «Наукова думка», 1983- 1990 рр.). Деякі статті друкуються із скороченнями, а примітки – в сучасній редакції, яку здійснив  Максим Стріха.  Твори розміщені в хронологічному порядку за часом написання та публікацій ( виняток  – рання проза початку минулого століття, яка завершує збірку й повертає до прозових  витоків   майбутнього класика.)

Видавництво «Ярославів Вал», Київ, 1919 рік

Видання здійснене за підтримки  Голови Держкомтелерадіо України.

 

 

Підписуйтесь на нас!