«Жінки. Мир. Безпека»: роль ЗМІ і журналістської спільноти в просуванні порядку денного Резолюції РБ ООН 132518 червня, відбувся другий з трьох червневих семінарів-тренінгів на тему «Гендерна рівність в конфлікті та в мирних процесах: порядок денний «Жінки, мир, безпека» (з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325) для керівників та журналістів регіональних видань, які спеціалізуються на висвітленні питань з гендерної рівності.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Георгій Тука, керівник і засновник волонтерської групи «Народний тил», колишній голова Луганської облдержадміністрації, екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Він зазначив,що через низький рівень поінформованості з глобальних питань в українському суспільстві панують усталені штампи, котрі заважають країні в її поступі у впровадженні , наприклад, стандартів НАТО, або гендерних принципів. Георгій Тука підкреслив, що у подоланні таких стереотипів велику роль відіграють  Глобальна мережа жінок-миробудівниць, Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси (Укртелерадіопресінститут).

Ці організації спрямували свої зусилля на просування порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, зокрема, через залучення журналістської спільноти. І успішно провели конкурс на краще висвітлення цієї проблематики, – зазначила модераторка заходу, національна експертка з гендерних питань, викладачка Укртелерадіопресінституту Марія Дмитрієва. Публікації, подані на конкурс, увійшли до посібника з гендерних питань, виданого Укртелерадіопресінститутом у співпраці з іншими організаторами тренінгів.

Програмна директорка Глобальної мережі Агнешка Фал-Дутра Сантос детально виклала умови наступного конкурсу журналістських публікацій з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека». Переможець чи переможиця конкурсу на кращу публікацію матиме змогу поїхати до Нью-Йорка і звідти написати матеріал на задану порядком денним тему.

Агнешка Фал-Дутра Сантос представила також презентацію «Жінки. Мир. Безпека»: вступ до резолюцій та глобальний контекст». Марія Дмитрієва зосередила увагу слухачів на проблематиці Національного плану дій України «Жінки. Мир. Безпека» та локалізації. Ухвалений у 2000-му році Радою Безпеки ООН документ, на жаль, і досі залишається не реалізованим у світі і,зокрема, в Україні. А для нашої країни зміст цього документа дуже актуальний у контексті  російської окупації  окремих територій на сході України, а також Криму.

Обговорення з питань ревалентності Резолюції  Ради Безпеки ООН 1325 відбулося в малих групах учасників і учасниць тренінгу, чимало з яких представляють жіночий ветеранський  рух, внутрішньо переміщених спільнот, громадський актив. 

Про детальний моніторинг висвітлення питань, пов’язаних зі збройним конфліктом в українських ЗМІ, представленості в них жінок ішлося в презентації Олени Голуб з ГО Інститут масової інформації.

Загалом Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць та за підтримки Австрійської агенції розвитку проведуть три семінари-тренінги для журналісток і журналістів України з тематики гендерної рівності в конфлікті та в мирних процесах.

У ході тренінгів опрацьовуються наступні теми:

-роль ЗМІ і журналістської спільноти у просуванні порядку денного «Жінки. Мир. Безпека»;

-у підтримці суспільної згуртованості і підтриманні миру;

-гендер і медіа;

-порядок денний «Жінки. Мир. Безпека»;

-гендерна рівність у конфлікті (в їхньому розмаїтті);

-гендерна рівність у миробудуванні та підтриманні миру.

Отже, журналістська спільнота і, зокрема, учасники семінарів- тренінгів мають реальну можливість набути знань, зробити свій гідний внесок у просуванні  стандартів ООН з реалізації Національного Плану дій «Жінки. Мир. Безпека». І,звісно, взяти участь конкурсі журналістських матеріалів на тему «Жінки. Мир.Безпека».

Усім успіхів!

Sign up for us!