Завершився триденний тренінг ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, МИРОБУДІВНИЦТВО, БЕЗПЕКА13 листопада завершився триденний тренінг для журналістів і журналісток регіональних ЗМІ/

Нагадаємо, що теми: «Порядок денний «Жінки, мир, безпека», «Молодь, мир, безпека», людська безпека в контексті України» –  стали предметом вивчення і обговорення протягом трьох днів (11-13 листопада 2021 р.) в ході тренінгу для журналістів і журналісток, який сьогодні завершив свою роботу в Києві.

 Захід організували і провели Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут за сприяння Держкомтелерадіо, за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць і за підтримки Австрійської агенції розвитку. На завершення форуму його учасники констатували, що заявленої мети – підвищити рівень обізнаності працівників медіа зі змістом відповідних Резолюцій Ради Безпеки ООН, а також глибше ознайомитися і вникнути в проблематику їх виконання в Україні,– досягнуто. Медійники та представники місцевих органів влади з 18 областей України отримали унікальну можливість опанувати новий масив знань. Тренінг провели фахівчині ГО «Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах і Марія Дмитрієва.

  Міжнародна правова база з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, зокрема, реалізації Резолюцій РБ ООН «Жінки, мир, безпека», «Молодь, мир, безпека» та CEDAW; досвід реалізації цих документів у різних країнах світу і, зокрема, на пострадянському просторі; екстраполювання цієї проблематики в українських реаліях: зобов’язання і досягнення центральних та місцевих урядових органів; роль ЗМІ в процесах висвітлення діяльності влади,  неурядових громадських організацій – всі ці аспекти детально проаналізовано, зроблено висновки і за, власне, участю самих слухачів і слухачок вироблено певні рекомендації для ефективної діяльності в інформаційному полі.

 У тренінгу взяли активну участь експертка Інституту масової інформації Яна Машкова та Катерина Приймак, яка представляє громадську організацію «Жіночий ветеранський рух». У концентрованому вигляді, насиченому фактами реального українського цивільного і військового життя учасників та учасниць АТО і ООС, експертки виклали свої презентації. Як вітчизняні ЗМІ розповідають про жінок-військових, учасниць бойових дій, миротворок, ветеранок, їхній досвід в цивільному житті, жіночий ветеранський рух – про все це йшлося у жвавих дискусіях учасників заходу.    

Тренінг завершився врученням сертифікатів про здобуті знання.

Sign up for us!