ВПЛИВ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ НА ЖІНОК: СВІТОВИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ.СЕКСУАЛЬНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА НАРУГА: ПРОБЛЕМАТИКА І ШЛЯХИ РЕАГУВАННЯТакою була тема семінару-тренінгу, який 29 листопада 2022 р. провів Укртелерадіопресінститут для редакторів та творчих працівників місцевих засобів масової інформації та фахівців прес-служб, підрозділів зв’язків зі ЗМІ та громадськістю центральних органів виконавчої влади.

Медіа-тренерка, заступник завідувача відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців з реалізації державних програм, національна експертка з гендерних питань, Марія Дмитрієва стисло виклала учасникам семінару проблематику Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», а також відповідного Національного плану дій в Україні, інших засадничих правових документів з гендерної тематики зокрема.

Тренерка ознайомила учасників та учасниць семінару з принциповими відмінностями досвіду жінок і досвіду чоловіків на прикладах збройних конфліктів у світі, а також у війні росії в Україні.

Жінка як здобич, жінка як робоча сила в тиловому забезпеченні чи військова, воїтелька – всі ці іпостасі жінок є реаліями на війні. Про це Марія Дмитрієва нагадала аудиторії, наводячи факти з історії різних збройних конфліктів і нинішньої війни росії в Україні, загострила увагу слухачів на особливостях попередження та реагування на факти сексуальної експлуатації та наруги в умовах гуманітарної кризи.

Йшлося також про різні аспекти організації практики попередження сексуального насильства, досвід документування таких фактів, надання допомоги постраждалим та їхнім рідним.

Sign up for us!