ВІДПОВІДАЄМО ЗА ЗАВТРА



СЕМІНАРИ У ДЕРЖКОМТЕЛЕРАДІО

«Сучасна прес-служба, департамент преси та зв’язків зі ЗМІ та громадськістю: специфіка комунікації органів влади, місцевого смоврядування, інших структур з громадськістю»,

«Реформування преси та інформаційна безпека» — такими були  теми двох семінарів  Укртелерадіопресінституту, які відбулися 25 травня в приміщенні прес-центру Держкомтелерадіо України.

Відкриваючи семінари, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак у вступному слові окреслив коло актуальних для суспільства проблем і, зокрема, стан інформаційної безпеки. Він зазначив, що виклики, котрі має долати держава Україна в цій сфері за умов російської агресії, справляють свій вплив і  на  ефективність реформ, зокрема, щодо державних і комунальних друкованих ЗМІ.

 

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виклав основний  зміст проблем, які в ході реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ  трудові колективи редакцій  змушені вирішувати в судах. Недосконалість законодавства, безвідповідальність місцевих органів державної влади та самоврядування — все це призводить до блокування реформи. Національна спілка журналістів, за словами Сергія Томіленка, намагається допомогти редакціям  успішно завершити другий етап реформування, протистояти тиску ворогів преси, котрі не уявляють ЗМІ вільними.

Про рівень комунікації між органами влади та суспільством ішлося у дискусії, яку запропонував слухачам спікер семінару Валерій Король, доцент кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Напередодні він проаналізував зміст сайтів обласних рад та державних адміністрацій і надав слушні фахові рекомендації з удосконалення контенту. Науковець у своєму аналітичному виступі доводив ефективність не так моніторингу подій, які вже відбулися, як здатності на основі соціально-економічних, політичних, соціологічних досліджень передбачати можливі інформаційні виклики і заздалегідь вживати відповідних заходів до пониження градуса напруги.

На думку наступного промовця — керівника ГО “Культурна платформа Закарпаття” Євгена Забарила візуальні образи, якими слід наповнити сайти, здатні сформувати позитивний, прогресивний, сучасний образ України. І Євген Забарило анонсував представлення широкому загалу  такого креативного цифрового продукту 29 травня в рамках кінофестивалю “Молодість”. Спікер порадив  слухачам  скористатися його досвідом, підхопити ідею розміщувати на сайтах відзняті за допомогою дронів фільми про ті чи інші місцевість, людей, культурні спадщину. Він навів цікаву цифру: в Україні більш як 20 тисяч творчих особистостей використовують дрони для аерофотозйомок. І вони готові надати свої матеріали для  показу їх на сайтах заради популяризації України в самій Україні, а також за її межами. Картинка погляду Бога здатна робити дива, переконаний Євген Забарило, який виступав на семінарі з темою “Використання принципів креативної індустрії в роботі прес-служб”.

 

Що таке публічний тероризм? Це коли посадовець говорить брехню, а всі навколо доводять, що це правда! Ось вищий рівень тероризму,–констатував наступний промовець – кандидат історичних наук, доцент Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Григорій Любовець. –Він порушив великий комплекс проблем, котрі необхідно розв’язувати і на державному рівні, і в наукових дослідженнях, щоб прояви такого явища, яке називають гібридною війною, можна було знешкоджувати ще у зародку.  Натомість досі  навіть немає наукового визначення поняття «публічний тероризм». А ми всі відповідальні за завтра, про що , до речі, невтомно нагадує нам видатний філософ сучасності, дослідник України Френсіс Фукуяма.

Слід, на переконання промовця, упереджувати ситуацію, модерувати її, натомість ми спізнюємося і весь час лише намагаємося відповідати на інформаційні виклики. І це при тому, що  на полігоні глобального тероризму  стоїть завдання знищення  підвалин української держави,– зауважив, зокрема, Григорій Любовець,  розкриваючи тему «Протистояння інформаційному тероризму».

 

У ході семінарів слухачі мали змогу з перших вуст отримати вичерпну інформацію про діяльність прес-служб центральних органів влади України. У ході обговорення проблематики і дискусій представники органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій, журналісти отримали фахові рекомендації щодо підвищення  ефективності роботи прес-служб. Спікери семінару, розкриваючи проблематику комунікації між органами влади і суспільством у ході просування реформ, сприйняття їх, намагалися донести слухачам і узагальнені  висновки наукових досліджень у галузі інформаційної безпеки, і суто практичні поради налагодження дієвої роботи прес-служб і журналістів.

Відкритість виборчого процесу формує довіру до його результатів, а відтак і до самої влади – президента, парламенту, а також  органів самоврядування. Про те, як забезпечується гласність перегонів слухачам  розповідав керівник прес-служби, речник Центрвиборчкому Костянтин Хівренко.

Нещодавно його колега – військовий журналіст Андрій Лисенко, який  працював речником Міноборони з питань АТО,  очолив прес-службу Генеральної прокуратури України.  Його практичний досвід роботи в обох структурах, котрі перебувають на передовій боротьби зі злочинністю і тероризмом, зокрема, є неоціненним і затребуваним нашими слухачами, на чому вони неодноразово  наголошували в ході навчання.

Доктор політичних наук, професор Лариса Кочубей (Інститут політичних та  етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса)  ознайомила присутніх з інформаційними прийомами у галузі політичної комунікації та  піару, здатними сформувати довіру суспільства до обраних представників влади.

Викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України Світлана Писаренко зосередила увагу слухачів на проблематиці застосування законодавства України щодо реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.

Підсумовуючи роботу семінарів, заступник голови Держкомтелерадіо Микола Білоус висловив удячність Укртелерадіопресінституту за організацію і проведення семінару, зазначив , що важливість обговорюваних теоретичних і практичних тем навчальної програми  важко переоцінити. Працівники  прес-служб, департаментів та відділів зв’язків з громадськістю, журналісти отримали великий масив інформації із заявленої тематики, тож використання її в практичній діяльності сприятиме ефективності цих структур. Микола Білоус вручив  слухачам  сертифікати про підвищення кваліфікації в галузі соціальної комунікації.

Світлана Писаренко,

викладач вищої категорії

Укртелерадіопресінституту,

заслужений журналіст України,

член НСЖУ.

Sign up for us!