ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА



Виконувач обов’язків директора Укртелерадіопресінституту, доктор педагогічних наук, заслужений журналіст України Гліб Головченко взяв участь у презентації посібника «Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики (1989-2019)», яка відбулася 14 грудня 2022 року в Укрінформі.

 У вітальному слові до авторів видання та всіх учасників заходу Гліб Головченко підкреслив значимість видання у контексті суспільно-політичних та економічних трансформацій, розвитку демократизації преси, телебачення і радіомовлення, наголосив, на важливості долучення до подальшого розвитку теми становлення української журналістики архівів такого пласту творчості, як шкільні медіа. Адже їх створюють, як правило, юні дарування, котрі продовжують свою освіту на журналістських факультетах. І в майбутньому наповнюватимуть змістом сучасні медіа.

 У презентації також взяли участь Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко, поважні вчені, викладачі-науковці, відомі журналісти. 

 Посібник «Від Майдану до Майдану: новітня історія української журналістики (1989-2019)» презентували його співавтори ‒ це завідувач кафедри соціальних комунікацій та аудіовізуального мистецтва Київського міжнародного університету Юрій Нестеряк, доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Нестеряк. Вагомий розділ видання становить унікальний масив фотоматеріалів фотокореспондента газети «Голос України» Олександра Клименка, супроводжувальні текстові матеріали відомої журналістки Ірини Буланенко. Дизайнер Володимир Онофрійчук, літературний редактор Наталя Литвивненко надали виданню свого особливого стилю і мовного шарму.

Старання авторського колективу, який присвятив підручник своєму вчителеві ‒ українському письменникові, заслуженому журналістові України, першому директорові Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Анатолію Москаленку фінансово підтримав фонд його імені, а також Український фонд миру. Важливо, що книга вийшла у видавничому центрі «Академія» і надруковано Харківською фабрикою «Глобус» у найтяжчі часи російського вторгнення в Україну.

 Під час презентації видання усі промовці акцентували увагу на тому, що необхідно продовжити історичний літопис української журналістики.

Sign up for us!