ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, МИРОБУДІВНИЦТВО, БЕЗПЕКАСтартував триденний тренінг для журналістів і журналісток (11-13 листопада 2021 р.).

«Порядок денний «Жінки, мир, безпека», «Молодь, мир, безпека», людська безпека в контексті України» – такими є теми триденного тренінгу для журналістів і журналісток регіональних ЗМІ дев’яти областей України, який розпочав свою роботу 11 листопада 2021 року в місті Києві (готель «Україна», вул. Інститутська, 4).

Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут за сприяння Держкомтелерадіо, за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць і за підтримки Австрійської агенції розвитку, які організували цей захід, мають на меті підвищити рівень обізнаності працівників медіа зі змістом відповідних Резолюцій Ради Безпеки ООН, а також станом їх виконання в Україні, досвідом реалізації цих міжнародних правових документів у різних країнах світу.

Модератор заходу – національна експертка з гендерних питань Марія Дмитрієва  (Укртелерадіопресінститут, ГО «Центр Розвиток демократії ).

Учасників і учасниць тренінгу привітали виконавча директорка Глобальної мережі жінок-миробудівниць Агнешка Фал Дутра Сантос, голова ради Всеукраїнської громадської організації «Центр «Розвиток демократії», радниця Держкомтелерадіо Елла Ламах, директор Укртелерадіопресінституту Ярослав Літинський.

Відбувся й обмін думками щодо цілей та очікувань від тренінгу.

Екпертка з жіночої політичної участі Ірина Тишко виступила з презентацією про політичне представництво жінок в Україні в контексті окресленої для обговорення теми гендерної рівності в нашому суспільстві.

Міжнародній правовій базі з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, зокрема, реалізації Резолюцій РБ ООН «Жінки,мир,безпека», «Молодь, мир, безпека» та CEDAW присвятила свою презентацію тренерка Глобальної мережі жінок-миробудівниць Агнешка Фал Дутра Сантос.

Під час роботи в групах учасники і учасниці тренінгу опрацювали тематику впливів конфліктів і пандемії COVID-19 на жінок та молодь, внутрішньо переміщених осіб, визначили чинники загроз і небезпеки, а також ефективної діяльності ЗМІ в інтересах вразливих категорій населення.

Sign up for us!