Гендерна рівність і гендерна політика: базові поняття11 червня 2021 року відбувся перший з трьох червневих семінарів-тренінгів на тему «Гендерна рівність в конфлікті та в мирних процесах: порядок денний «Жінки, мир, безпека» (з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325) для керівників та журналістів регіональних видань, які спеціалізуються на висвітленні питань з гендерної рівності.

Організатори заходу: Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць та за підтримки Австрійської агенції розвитку.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Виконавча директорка Глобальної мережі жінок-миробудівниць Мавік Кабрера Балеза. Вона зазначила, що якраз в Україні вперше було запропоновано залучати ЗМІ до ширшого впровадження в дію Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки.Мир.Безпека». І в цьому, зазначила Мавік Кабрера, важливу місію в Україні успішно здійснюють Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси (Укртелерадіопресінститут). Навчальні курси і семінари-тренінги, проведені ними, зазначила промовиця, сприяють поширенню знань про Резолюцію РБ 1325, а також реалізацію Національного плану дій  «Жінки.Мир.Безпека». Ухвалений у 2000-му році Радою Безпеки ООН документ, на жаль, і досі залишається не реалізованим у світі і,зокрема, в Україні. А для нашої країни зміст цього документа дуже актуальний у контексті  російської окупації окремих територій на сході України, а також Криму.

Учасників семінару привітали також від організаторів – заступник директора Укртелерадіопресінституту Сергій Тихонов, а також керівниця ГО Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах.  

Модераторка семінару-тренінгу Марія Дмитрієва ознайомила учасників з програмою усіх трьох навчальних заходів, а також провела детальний моніторинг представленості жінок в українських ЗМІ. До обговорення цієї теми активно залучалися учасники семінару. З презентацією виступила також Олена Голуб з ГО Інститут масової інформації.

Наступну тему обговорення в цьому тренінгу «Роль журналісток і журналістів у просуванні гендерної рівності» часники заходу обговорили у групах.

Загалом Громадська організація Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць та за підтримки Австрійської агенції розвитку проведуть три семінари-тренінги для журналісток і журналістів України з тематики гендерної рівності в конфлікті та в мирних процесах. 

Учасниці та учасники усіх трьох онлайн семінарів на платформі ZOOM отримають сертифікат від Укртелерадіопресінституту. Вони також зможуть взяти участь у конкурсі журналістських матеріалів на тему «Жінки. Мир. Безпека».

Переможець чи Переможиця конкурсу отримає цінний приз і візьме участь в міжнародному конкурсі журналістських матеріалів на тему «Жінки. Мир. Безпека», який проводитиме Глобальна мережа жінок-миробудівниць восени цього року.

Принагідно нагадуємо, що наступні семінари-тренінги відбудуться  18 та 25 червня.

Розглядатимуться наступні теми:

-роль ЗМІ і журналістської спільноти у просуванні порядку денного «Жінки. Мир. Безпека»;

-у підтримці суспільної згуртованості і підтриманні миру;

-гендер і медіа;

-порядок денний «Жінки. Мир. Безпека»;

-гендерна рівність у конфлікті (в їхньому розмаїтті);

-гендерна рівність у миробудуванні та підтриманні миру.

На звершення семінарів – конкурс журналістських матеріалів на тему «Жінки. Мир.Безпека».

Sign up for us!