ФІЛЬТРУЙМО ІНФОРМАЦІЮ: стоп фейкам і маніпуляціям!



Викладачі Укртелерадіопресінтитуту взяли участь у вебінарі національного проекту з медіа грамотності «Фільтр»

Виконувач обов’язків директора Укртелерадіопресінтитуту, доктор педагогічних наук, секретар Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Гліб Головченко, відкриваючи захід, акцентував увагу учасників на актуальності теми, оскільки викладачі упродовж кількох років поспіль проводять навчальні курси для працівників медіа різних рівнів, а також прес-служб центральних органів виконавчої влади.

Помітний внесок Укртелерадіопресінституту в розвиток медіа грамотності та поширення навиків критичного мислення серед слухачів курсів і семінарів відзначила у вітальному слові директор Директорату з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки  Міністерства культури та інформаційної політики Ганна Красноступ. Вона зауважила ,що медіа грамотність під час правового режиму воєнного стану набула особливої актуальноті і ваги, тому не зайве буде врахувати  ресурси та досвід реалізації національного проекту медіа грамотності «Фільтр», створеного 2021-го року, під час формування навчальних програм Укртелерадіопресінституту.

Керівниця національного проекту  медіаграмотності Валерія Ковтун представила широкий аспект діяльності: від загального ознайомлення з метою і засобами втілення проекту в життя до цікавих нюансів та інструментів,які дозволяють зробити цю сферу публічною, але не нудною, добре засвоювати знання різними аудиторіями  соціальних мереж різних вікових груп. З усіх прикладів, наведених Валерією Ковтун, можна зробити висновок , що озвученої нею мети – «витягнути тему медіа грамотності з бульбашки експертності» — вдалося досягти. Валерія Ковтун розповіла про плідну  співпрацю з різноманітними недержавними ресурсами, блогерами, енфлюенсерами, міжнародними організаціями, колегами з інших країн. Ішлося також про успішність проектів для молоді, зокрема, конкурс «Репортер», юні учасники якого мають можливість спробувати себе в журналістиці, створювати сюжети, спілкуватися з відомими телевізійниками.

Загалом, за словами Ганни Красноступ, відповідно до плану відновлення України національний проект медіа грамотності діятиме до 2032 року. Тож і завдяки Закону України «Про медіа», де  визначено поняття медіа грамотності, вдосконалюватиметься й діяльність у цій сфері на інституційному рівні.

Sign up for us!