Covid-19 та його вплив на жінок, мир, безпеку в Україні25 червня Укртелерадіопресінститут спільно з ГО «Центр «Розвиток демократії» та за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць за підтримки Австрійської агенції розвитку завершили цикл семінарів-тренінгів для журналістів і журналісток України з тематики гендерної рівності в конфлікті та в мирних процесах. Усі ці заходи об’єднані темою Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Організатори закликали учасників і учасниць семінарів, а це журналісти, працівники ЗМІ різних областей України, взяти участь у конкурсі публікацій на краще висвітлення проблематики з реалізації вказаного документа, а також відобразити вплив пандемії, яка завдала людству стільки страждань останніх кілька років.

«Вплив COVID-19 – глобальний та національний виміри» – такою була тема презентації Маліки Іє. Вона відзначила, що в світі пандемія спричинила значне збільшення рівня насильства з боку інтимних партнерів, економічну нестабільність та перебої в отриманні їжі. В деяких країнах навіть спостерігалося збільшення рівня ранніх шлюбів, шлюбів з примусу та шлюбів дітей. Через масове закриття шкіл вже й згодом на навчання не поверталися дівчатка, для яких і без пандемії дуже складно отримати освіту. Отже, обмежився доступ до освіти, стало неможливо отримати роботу за наймом. Пані Маліка нагадала слухачам і слухачкам, що Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав ці суспільні явища «тіньовою епідемією». Адже посилилися радикальні настрої в багатьох країнах, були відкладені мирні заходи та ініціативи. Деякі агресивні режими, і Україна це відчула на собі з боку Російської Федерації, не припинили обстрілів, усупереч закликам та мирним ініціативам Ради Безпеки ООН.

Пандемія завдала руйнівних впливів на здобутки з дотримання прав людини, можливості надання допомоги громадам та миротворчої діяльності жінок. А дезінформація, і саме про поширення COVID-19, спричинила в світі справді інформаційну війну і між людьми, і між країнами, і між організаціями.   

«Особливі потреби та умови жінок під час пандемії COVID-19» – у виступі на вказану тему йшлося у презентації Марії Дмитрієвої, національної експертки з гендерних питань, викладачки Укртелерадіопресінституту.

Далі учасники заходу обговорили в групах вплив пандемії на громади по всій Україні, зокрема, вздовж лінії конфлікту на сході України і представили свої напрацювання на загал семінару.

Слухачі і слухачки тренінгу поділилися своїм досвідом того, як впливає створення журналістських матеріалів, чутливих до гендеру і до конфлікту, на реагування на COVID-19.

Відбулася активна і відверта загальна дискусія про сприяння журналістів і журналісток у просуванні участі жінок та висвітленню їхнього внеску в політиці, мирних переговорах та реагуванні на COVID-19.

На завершення заходу оголошено початок конкурсу журналістських матеріалів на теми порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» та COVID-19.

Електронна адреса utrpiutrpi@gmail.com для надання матеріалів на конкурс.

Sign up for us!