• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону (044) 234 3552

Форум від Комісії з журналістської етики для журналістів та журналісток “Професія – журналіст. Нові акценти 2019 року”19 грудня у Києві відбувся Форум від Комісії з журналістської етики для журналістів та журналісток “Професія – журналіст. Нові акценти 2019 року”. У форумі взяли участь Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко та директор Укртелерадіопресінституту Ярослав Літинський.

Захід відбувся за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та проекту “Свобода медіа в Україні”, що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу “Партнерство заради належного врядування”.

Модератор: Андрій Куликов, відомий теле і радіоведучий, співзасновник Громадського радіо, Голова Комісії з журналістської етики.

На форумі мова йшла про те що за всі 27 років новітньої історії розбудови демократичного суспільства, численні виклики стояли перед українською журналістикою. Не поменшало їх і нині: вже не перший рік тривають дискусії навколо дилеми “професійні стандарти чи патріотизм”, економічна криза загострила для багатьох питання “гроші чи місія та репутація”, різкий відтік аудиторії до соцмереж розмив класичні дефініції традиційних медіа та відкрив можливості для маніпуляцій інформацією і вільного трактування статусу журналіста – а часто і зловживання цим статусом та правами і свободами які він надає. Згадані виклики та їх вплив на журналістику як таку обговорювались неодноразово, в той час як вплив цих процесів на регіональні медіа поки що переважно лишались поза увагою таких дискусій. В той же час, відповідно до результатів соціологічних досліджень саме регіональні медіа користуються найбільшою довірою місцевих аудиторій та є першим джерелом отримання інформації – особливо про події на місцях. Маючи з одного боку широкі можливості із роботи з аудиторією та вплив на формування громадської думки, регіональні медіа та журналіст виявилися у більшості випадків незахищеними від згаданих викликів та не готовими напрацьовувати ефективні механізми протистояння їм. До участі в події були запрошені представники регіональних засобів масової інформації, медіа експерти та представники міжнародної спільноти аби підбити підсумки 2018 року, спрогнозувати основні акценти на 2019 та обговорити можливості спільного пошуку рішень.

Підписуйтесь на нас!