• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону (044) 234 3552

Про батьківство-материнство між нами, жінками, або як зупинити демографічну кризу в УкраїніСьогодні, у День святого Миколая, у приміщенні Центральної поліклініки Печерського району, громадська організація «Прозорий вибір» разом з партнерами, зокрема, й Укртелерадіопресінститутом, презентували цикл унікальних освітніх мотиваційних мітапів (meet – з англ. зустрітися) «Свідоме батьківство». Тобто, на переконання організаторів, короткі ділові зустрічі зацікавлених осіб, незалежно від рангів і посад, можуть бути ефективнішими за довготривалі форуми з нульовим коефіцієнтом корисної дії. Це про форму. А зміст презентації тем сьогоднішньої та майбутніх зустрічей сповнений бажанням представниць громадянського суспільства зупинити стрімке скорочення населення України. Адже якщо смертність нинішніми темпами і надалі перевищуватиме народжуваність, загроза вимирання нації швидко набере ознак реальності.

Презентуючи цикл освітніх зустрічей, Юлія Сергеєва, мати, правозахисниця, засновниця ГО «Прозорий вибір» і модератор святкового мітапу зосередила увагу присутніх на проблемі демографічної кризи в Україні. За чверть століття, наголошувала пані Сергеєва, наше населення скоротилося на 10 мільйонів осіб.

Це результат тривалого ігнорування глобальної проблеми, зав’язаної одним тугим вузлом з багатьох інших нерадісних показників нашого життєвого рівня.

-Через фінансові, медичні, психологічні причини, незнання своїх прав жінки бояться народжувати,– каже Юлія Сергеєва.—Ми пропонуємо низку заходів з популяризації сімейних цінностей, мотивації до материнства і батьківства. Психологічна підтримка у подоланні страхів і невпевненості, медичні консультації від лікарів- гінекологів, емоційний коучінг та особисте зростання, юридична допомога з сімейного права – всі ці напрями діяльності громадських організацій затребувані суспільством. А ефективність такої діяльності залежить від сприйняття кожною людиною зусиль, спрямованих на подолання демографічної кризи. У практичні площині все це має спрацювати на зміцнення національної безпеки України вже в недалекому майбутньому.

У святковому мітапі взяли участь зіркові експертки Сніжана Єгорова,відома українська акторка, теле- і радіоведуча, продюсерка і співачка, багатодітна мати, лідерка ГО «Gorod «S»; Інна Силантьєва, громадська діячка, засновниця фонду «Інна Силантьєва», представляє ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», нагороджена відзнакою ООН за соціальну діяльність; Іван Сорока, президент українського медичного клубу, мати трьох дітей, телеведуча; Наталія Волкова, завідувачка жіночої консультації КНП КДЦ Печерського району, практикуюча лікарка-гінекологиня; Катерина Вайдич, мати відома громадська та політична діячка; Катерина Власюк, краща фахівчиня-адвокатеса у сфері сімейного права 2018 та 2016 років. Авторка книги «Розлучення. Сповідь адвоката». Сімейна адвокатеса, медіаторка, керуюча партнерка ЮК AVG; Вікторія Ліснича , президентка ГО «Міжнародна дипломатична рада в Україні», членкиня Європейської Асамблеї жінок-депутаток; Альона Голембовська, мати трьох дітей, психологиня, психотерапевтка.

Отже, до нових мітапів! І відродження.

Світлана Писаренко, викладачка вищої категорії
Укртелерадіопресінституту, заслужена журналістка України.

Підписуйтесь на нас!