Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси

Укртелерадіопресінститут

УкртелерадіопресінститутМодератор семінару Світлана Писаренко,

доцент кафедри періодичної

преси та видавничої діяльності,

заслужений журналіст України.

Семінар: «Електронно-цифрові ресурси реформованих друкованих ЗМІ» 27 жовтня 2017р.

Семінар під такою назвою 27 жовтня ц.р. спільно провели дві кафедри Укртелерадіопресінституту--, електронних ЗМІ та реклами (доктор філософії Валентин Бугрим), періодичної преси та видавничої діяльності (кандидат філологічних наук Віталій Довгич).

Тема зацікавила редакції і вже реформованих і навіть приватних ЗМІ, і тих, хто, перебуваючи на другому етапі перетворень, дбає про надання своїй читацькій аудиторії якомога повнішої, оперативнішої інформації. Тож, в Укртелерадіопресінституті зібралися редактори, заступники редакторів, відповідальні секретарі провідних видань Волині, Донеччини, Київщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини.

Олександр Бухтатий, головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, у ході ознайомлення учасників семінару з першими підсумками реформування друкованих засобів масової інформації, відзначив, що саме перетворення в цій сфері є найуспішнішими. Доповідач навів переконливі, навіть подеколи неочікувано позитивні фінансово-економічні результати діяльності редакцій, що свідчить: реформа друковних ЗМІ вже давно була на часі. Однак, на думку Олександра Бухтатого, Закон України «Про реформування державних і комунальних ЗМІ» потребує певних змін, на чому наголошувалося ще до його ухвалення парламентом. Щодо проблем діяльності редакцій газет Донеччини та Луганщини, які нині розташовані на підконтрольній території, домовилися провести тематичний семінар у Краматорську.

Учасників семінару цікавили відповіді на запитання про реалізацію вимог закону щодо висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування та укладення з ними договорів, фінансовий бік співпраці, зокрема, орендної плати за приміщення редакцій, розв”язання інших правових колізій.

Про це, зокрема, йшлося у виступі Олександра Дяченка, начальника юридичного відділу Української асоціації медіабізнесу, який розкрив правові аспекти реформованих ЗМІ в Інтеренеті , провів анкетування учасників семінару, щоб, узагальнюючи ситуацію, урахувати відповідні тенденції на шляху перетворень друкованих ЗМІ у незалежні видання.

Своїм досвідом реформування редакції, її пошуку ефективної діяльності з випуску друкованого видання і власне його сайту поділився з колегами заслужений журналіст України Павло Смовж, редактор газети «Трибуна праці” (смт.Іванків Київської області).

Навіщо редакціям газет потрібен сайт? Від відповіді на це запитання залежить, яким він має бути, як і чим його наповнювати. Сайт для реклами самого видання, чи сайт для заробляння коштів, чи сайт для створення і поширення інформації? Кожна його , так би мовити, іпостась потребує відповідного інструментарію. Саме цими ексклюзивними тонкощами на тему “Журналістські онлайн/офлайн інструменти для мультимедійного сайту (контенту) в інтеренеті” поділився з учасниками семінару Олексій Федько, керуючий партнер інтернет-фірми.

Неординарна , фахова і дуже , як то кажуть, просунута особистість доповідача зацікавила аудиторію. Завдяки бліц-інтерв”ю ми з”ясували, що Олексій, за фахом журналіст, на зорі своєї діяльності друкувався в газеті “Вісті Роменщини”, заступник редактора якої, Олексій Йордан, був якраз присутнім на семінарі. Тезки і земляки домовилися про співпрацю вже на ниві створення сучасного сайту видання. Втім, Олексій виявив готовність посильної допомоги й іншим слухачам у процесі створення і роботи мультимедійних інструментів.

Своєрідний практикум “Просування медіа у соцмережах” доступно і цікаво провела Любов Багацька,SMM/веб-редактор програми “Схеми” Радіо Свобода. Розповіла про досвід “стріму” на яскравій події кількамісячної давнини, за якою стежили мільйони глядачів завдяки любительському смартфонному “стріму”, вперше здійснюваному колегою Любові Багацької. Отже, стрімити — це означає у прямому ефірі передавати інформацію, тримати глядача, слухача, читача в напрузі. Навіщо це виданням? Мабуть, щоб бути актуальними і затребуваними. До речі, один з учасників нашого попереднього семінару з сучасної фотожурналістики у переліку побажань для ефективної діяльності Укртелерадіопресінституту написав: стрімити. Ми в принципі готові! Тим більше, що, як з”ясувалося, Любов Багацька свої знання і навички також удосконалювала й оновлювала саме в Укртелерадіопресінституті.

Прикувати увагу до електронного ЗМІ або сайту покликані й композиційні особливості, про які слухачам семінару повідав лауреат міжнародних конкурсів дизайну, художник-графік Юрій Савінов.

Учасники семінару одержали відповідні сертифікати.


Viewable with any browser Valid HTML 4.01

© 2005 Укртелерадіопресінститут. Веб-дизайн – Topcat