• Локація вул. Б. Хмельницького, 46, м. Київ, 01030, Україна
  • Номер телефону (044) 234 3552

ПАСПОРТ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИПАСПОРТ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ

Презентація соціологічного дослідження  під такою назвою зібрала на засідання круглого столу 7 грудня ц.р. в Національному інституті стратегічних досліджень провідних фахівців, котрі власне й представляли  структури, задіяні  у вивченні безпекової ситуації в різних регіонах нашої країни, а також виробленні відповідних рекомендацій.

Вітальним словом відкрив засідання директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко. Промовець відзначив вагомий внесок учасників проекту у забезпечення впевненого поступу нашої держави всупереч зусиллям противника збити Україну з обраного євроінтеграційного, євроатлантичного шляху.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, вітаючи присутніх, навів низку прикладів, які засвідчують ефективність співпраці громадських активістів, науковців та владних представників у реалізації попередніх рекомендацій, створених на основі паспортів безпеки досліджуваних торік областей — Вінниччини, Закарпаття, Донеччини, Дніпропетровщини, Харківщини та Херсонщини.

Ярослав Літинський, директор Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси у вітальній промові зосередив увагу присутніх на актуальних освітніх програмах навчального закладу. Адже освоєні медійниками — слухачами Інституту — знання стають запорукою створення високоякісного продукту на телебаченні, радіо і в пресі. Реалізація прав людини і громадянина на достовірну інформацію, свободу слова, стан дотримання інших прав і свобод людини є альфою і омегою у безпековій системі координат. А брутальне порушення цих прав стало своєрідним прологом до не тільки світоглядної окупації противником  певної частини українського суспільства, а й руйнування територіальної цілісності України. Промовець висловив сподівання, що співпраця Укртелерадіопресінституту з усіма  учасниками дослідження на ниві спільних освітніх заходів здатна трансформуватися у найближчому майбутньому в цікавий і важливий безпековий проект. Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси набув протягом минулого навчального року  позитивного досвіду співпраці  у міжнародних проектах, зокрема,щодо євроінтеграції, а також стандартів НАТО .

Учасників заходу привітала також менеджер проектів Центру інформації та документації НАТО в Україні Світлана Ротаєнко.

Модератор засідання  круглого столу заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Костянтин Кононенко пресдставив учасникам заходу двох колег, старших наукових співробітників НІСД,відділ проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки, Валерія Кравченка та Андрія Каракуца. Вони й презентували “Паспорт безпеки України 2018: національний та регіональний виміри” (травень-листопад 2018 р.)

У матеріалі викладено ключові безпекові позиції обласних центрів та загалом Одещини,Рівненщини, Чернігівщини, Кіровоградщини, а також Запоріжжя та області.

У дискусії та заключних виступах учасники круглого столу відзначали, що заснована на 12 кількісних та 34 якісних індексах нова формула оцінки безпекового стану територій справді дозволяє скласти його  реальну цілісну картину, виявити виклики та загрози, спрогнозувати подальший розвиток ситуації. А це працює на загальний безпековий контекст діяльності влади, громадянського суспільства, наших міжнародних партнерів.

Круглий стіл організували і провели учасники проекту — Національний інституту стратегічних досліджень, ДМГО “Центр міжнародної безпеки”, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення та преси Держтелерадіо України за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Світлана Писаренко, викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України.

Підписуйтесь на нас!