Семінар-тренінг у Луцьку для редакторів місцевих газет Волинської та Рівненської областей.



«Реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. Економіка та дизайн видань»

Такою була тема семінару-тренінгу під егідою Укртелерадіопресінституту та ГО “ЦЕНТР РОЗВИТКУ” “МЕДІАФОРУМ”, який спільно з ГО «Центр Розвитку «Медіафорум» та ГО «Міжнародна академія демократії» зібрали у Луцьку (30 березня ц. р.) редакторів місцевих газет Волинської та Рівненської областей.

З підсумками першого етапу реформування регіональної преси присутніх ознайомив секретар Ради з питань захисту професійної діяльності та свободи слова при Президентові України Олександр Бухтатий. Промовець на основі аналітичних матеріалів, зібраних у ході перетворень редакцій , а також їхньої попередньої діяльності, аргументовано переконує в успішності реформи. З його доповіддю на семінарі «Роль сучасних друкованих ЗМІ в Україні. Підсумки першого етапу реформи: проблеми, прогнози та перспективи»  можна ознайомитися на сайті Укртелерадіопресінституту.

Дуже  зацікавив присутніх на семінарі редакторів місцевих газет виступ-лекція  медіа-тренера, експерта спеціальної програми ЄС та РЄ «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» Валерія Горобця. Він як багаторічний головний редактор районної газети «Трудова слава» в Херсонській області, один із співавторів одного з численних варіантів законопроектів про роздержавлення преси настільки детально зупинився на показниках діяльності редакції, що присутні колеги, переконана, проведуть такий внутрішній аудит-аналіз очолюваних видань і неодмінно знайдуть потужні резерви виживання.  Майже двогодинний виступ Валерія Горобця «Економіка реформованих друкованих ЗМІ: проблеми, ризики, можливості»  став своєрідною дорожньою картою для редакторів. Адже  медіа-тренер відкрив особливості економіки і менеджменту місцевої преси, окреслив заходи, які можуть сприяти виведенню видань на самоокупність. Його знання і досвід, якими він щиро ділився з колегами як залучений Укртелерадіопресінститутом фахівець, важко переоцінити.

Про методику пошуку та отримання грантів розповіла присутнім секретар НСЖУ  Ольга Куліш, медіа-експерт ГО «Міжнародна академія демократії», голова «Волинського прес-клубу», які разом з Волинською обласною організацією НСЖУ виступили співорганізаторами семінару.

Завершив семінар відомий художник- графік, медіа-тренер Олег Коспа. Тема його виступу «Дизайн основних елементів оформлення періодичних видань» дуже зацікавила редакторів, адже зовнішній вигляд газети , її сприйняття читачем, графічна грамотність – усе це сприяє популярності видання , врешті, так само , як і ,власне, зміст.

Утім Олег Коспа зазначив, що , переглянувши протягом семінару надані редакторами газети, дійшов висновку: дизайн видань здебільшого зазнав вдалих перетворень. І це, зазначав пан Коспа, є певною мірою і результат відвідання редакторами та відповідальними секретарями численних тематичних семінарів Укртелерадіопресінституту в Києві.

У роботі семінару взяли також участь викладач вищої категорії категорії, заслужений журналіст України Світлана Писаренко ( «Законодавче забезпечення реформування державних і комунальниїх друкованих ЗМІ»); Віталій Голубєв, медіа-тренер, головний редактор Видавничого дому «ОГО» (Рівне) – реферат «Спецвипуски та спецпроекти як форма залучення додаткових доходів для редакції» ; Володимир Пащенко, голова правління Міжнародної академії демократії», голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, голова Волинської обласної  організації НСЖУ Михайло Савчак.

Світлана Писаренко, викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту, член НСЖУ, заслужений журналіст України.

 

Sign up for us!