МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРИПИНИННЯ БЕЗКАРНОСТІ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖУРНАЛІСТІВ



2 листопада – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів

Ініціативу ООН підтримала 68-ма Генеральна Асамблея   у грудні 2013 року в пам’ять двох загиблих  французьких журналістів у Малі в листопаді того ж року.

В Україні, як відомо, за роки незалежності вбито 70 журналістів, напади на працівників ЗМІ і головне безкарність цих злочинів, на жаль, стали буденними. Як, врешті, і безкарність за злочини проти журналістів. Згадаймо такі імена, як Георгій Гонгадзе, Тарас Процюк, Юрій Османов, Віталій Коцюк, Ігор Александров, В’ячеслав Веремій, Ігор Костенко, Дмитро Іванов, Андреа Роккеллі, Олександр Задоянчук, Олександр Кучинський, Дмитро Лабуткін, Сергій Ніколаєв, Сергій Сухобок, Павло Шеремет.

Злочини проти цих загиблих журналісті не розслідувані і злочинці не покарані. Тож ризики загибелі працівників ЗМІ зростають.

Про це йдеться ,зокрема, і в  опублікованому у вересні звіті Верховного Комісара ООН з прав людини. Протягом досліджуваного періоду вУкраїні працівниками ООН задокументовано 32 випадки протиправних дій щодо журналістів, фото та телеоператорів і власне засобів масової інформації. Причому  зафіксовано факти фізичних нападів і один смертельний випадок, а також «інші демотивуючі інциденти, які перешкоджають їхній законній професійній діяльності».

 

Світлана Писаренко, викладач Укртелерадіопресінституту, заслужений журналіст України.

 

Sign up for us!